• Audit elektroodpadu

• V stredu 13.12.2023 tím ElektroodpadDopad vykonal na našej škole audit elektroodpadu. Všetky nepotrebné a nefunkčné veci skončia na správnom mieste, kde budú rozobraté a všetky súčasti použité na správnom mieste. Aby dostali druhú šancu.

• Divadelné predstavenie v ŠKD

• 8. decembra si Klubkáči spestrili predvianočné obdobie pekným, poučným divadelným predstavením  O snehuliakovej  mrkve. Bol to zimný príbeh malého hladného zajačika, ktorý sa túla zasneženou krajinou, hľadá niečo pod zub a smiešneho snehuliaka, ktorý si privyrába tým, že pracuje ako živá socha. Po počiatočných nedorozumeniach sa nakoniec stanú najlepšími kamarátmi. Prekvapením pre deti bol v závere programu Mikuláš, ktorý prišiel    s veľkým balíkom sladkostí.

• Mikuláš

• Aj k nám tento rok prišiel Mikuláš. Zavolal si na pomoc anjelikov a dokonca aj čerta. Zašiel do každej triedy, kde mu žiaci zaspievali pesničku alebo zarecitovali básničku. Dobré a šikovné deti pochválil a porozdával im sladké odmeny.

• Občianska náuka v 7.A

• Spoločenské (sociálne) skupiny, socializácia jednotlivca, to sú témy našich vyučovacích hodín na hodinách občianskej náuky v 7. A. Začali sme aktívne rozmýšľať do akých skupín patríme a taktiež sa šikovné siedmačky Lea a Lujza pokúsili stvárniť ich spoločnú socializáciu výtvarne, posterom. Či sa im to podarilo posúďte sami.

• Manuálne projekty v 3.A

• Manuálne projekty môžu osloviť niektoré typy detí a vedia úplne zmeniť napríklad prístup a vzťah k prírodovede, vlastivede a na druhom stupni napr. k fyzike. Taktiež nám rozvíjajú kreatívne myslenie a tvorivosť. Tretiaci sa popasovali so slnečnými hodinami, plánom ich okolia, no i adventným vencom a to len preto, že CHCELI.

• Práva detí - ŠKD

• V ŠKD sa nevenujeme len hraniu a domácim úlohám, niekedy preberáme aj vážne témy. 30.11.2023 sa s nami prišla pani učiteľka Adámiová porozprávať o právach detí. Teraz už vieme, čo môžeme a čo nie.

• Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

• Dňa 29.11.2023 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. V kategórii 1A súťažili L. Gáfriková, N. Mojžišová, O. Kozytska, T. Godžák a M. Sopko.

Víťazkou s počtom bodov 46 a postupom do okresného kola  sa stala  Lea Gáfriková zo 7.A triedy.

V kategórii 1B súťažili štyria žiaci: M. Kocková, E. Didiová, M. Cekovec a Ch Takács. Všetci sú úspešnými riešiteľmi. V okresnom kole nás bude zastupovať Marcela Kocková, žiačka 9.A, ktorá sa umiestnila na prvom mieste s počtom bodov 63.

Víťazkám gratulujeme a držíme palce v ďalších kolách.

• ElektroodpadDopad

• Milí žiaci, od dnešného dňa, môžete nosiť do zberného boxu elektroodpad, ktorý má menšie rozmery. Zbernú nádobu nájdete na dolnej chodbe pri ostatných nádobách na triedený odpad. Zber na veľký elektroodpad bude vyhlásený pri príležitosti Dňa Zeme.

Nezabudnite nám posielať vaše fotky a videá s elektroodpadom.

• Deň pozdravov v ŠKD

• Dňa 21. 11. sme si pripomenuli aj my v našom ŠKD Klubkáči tento svetový deň, ktorý sa oslavuje už od roku 1973. Vznikol ako reakcia na vojnu medzi Izraelom a Egyptom.

Poukazuje na význam osobnej komunikácie pre zachovanie mieru, ktorý je dôležitý pre celý svet. Klubkáči spoločne k tomuto dňu vytvorili plagát s pozdravmi v rôznych jazykoch.

• Výchovný koncert

• 24. 11. 2023 našu školu navštívila skupina Amos-Šipkovský. Pripravili pre nás parádny výchovný koncert prepletený pesničkami a hovoreným slovom. Dozvedeli sme sa mnoho o histórii Slovenska a zaspievali si slovenské hity. Škoda, že netrval dlhšie.

• Zdravá desiata - ŠKD

• Viete, čo je zdravá desiata? Ukrýva v sebe len to najlepšie – bielkoviny vo forme tvarohu a mlieka, sacharidy z celozrnnej múky a zdravé tuky. Toto a všeličo zaujímavé sa dozvedeli Klubkáči na aktivitách pod názvom“ Zdravá výživa“.

• THD 5.A

• Žiaci 5.A na hodine Technika využili svoju fantáziu a zručnosť. Dokázali, že aj papier v rôznej podobe sa dá využiť a vyhotovili dekoračné a darčekové predmety.

• Svätomartinský lampiónový sprievod - ŠKD + MŠ

• ZŠ s MŠ a ŠKD Klubkáči usporiadali opäť tradičné jesenné podujatie - lampiónový sprievod. Sprievod začal a po prejdení obcou aj skončil na futbalovom ihrisku. Zavŕšením príjemného večera bolo malé pohostenie - teplý čaj, pagáčiky a rôzne chutné záviny. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí prišli, aj tým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zaslúžili o uskutočnenie tohto podujatia.

• Lampiónový sprievod

• Základná škola s materskou školou v Hontianskych Nemciach ŠKD KLUBKÁČI a MATERSKÁ ŠKOLA vás srdečne pozývajú na LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD, ktorý sa uskutoční dňa 09.11.2023 o 17,00 hodine. Stretneme sa na futbalovom ihrisku (na asfaltovej ploche). Nezabudnite si priniesť so sebou dobrú náladu, lampión (môžete si priniesť aj lampión šťastia).

Tešíme sa na vás, vaši Klubkáči a deti z MŠ.