• Zdravý životný štýl a prevencia proti závislostiam

• Dňa 12. 10. 2023 sa na našej škole uskutočnila beseda na tému Zdravý životný štýl na 1. stupni. So žiakmi sme si pozreli video, ktoré nám prezradilo, ako sa správne stravovať a na základe týchto vedomostí sme spoločne vytvorili vlastné pyramídy správnej zdravej výživy. Na druhom stupni sa beseda týkala drogovej prevencie. Žiaci si pozreli smutné príbehy zo života závislých, no i odpoveď na otázku prečo mnoho ľudí siaha po drogách v rôznych podobách. Odchádzali s radou: „Lepšie je nezačať.“ Vypĺňali i dotazník, ktorý ukázal celkom zaujímavé odpovede. Zo 74 dotazníkov, ktoré vypĺňali "deti", vek od 11 do 15 rokov odpovedali kladne, teda ÁNO viac než polovica  na otázky - Ponúkol ťa niekedy dospelý alkoholickým nápojom? -Stalo sa ti, že si vypil(a) aspoň 1 pohárik alkoholického nápoja? Ešte väčšiu skúsenosť majú s cigaretami a pravidelne fajčí 8 žiakov z opýtaných. Smutné zistenie je tiež to, že na otázku - Pije niekto z rodiny tak, že ti to vadí? - odpovedalo 20 žiakov ÁNO. Dúfam a verím, že aspoň niektorým sme vystavili zrkadlo, v ktorom sa vidia o čosi ostrejšie.

• Plameň

• Dňa 6.10.2023 sa uskutočnila jesenná časť hasičskej súťaže Plameň. Naše žiačky mali trošku smolu a obsadilo nepopulárne 4. miesto.

Ďakujeme za reprezentáciu:

Reprezentovali: Sporišová N., Malčeková L., Pálová L., Didiová E., Výbošťoková L. .

• Imatrikulácia v ŠKD

• Naši noví kamaráti mali 4. októbra veľký deň. Boli slávnostne pasovaní za členov "Klubkáčov" do školského klubu detí. Zábavné úlohy, diskotéku a hudobno pohybové hry pre Klubkáčov pripravili naši kamatáti z 9. A triedy. VeľĎAKUJEME patrí pani učiteľkám Mgr. Benedikovej, Mgr. Adámiovej a samozrejme deviatakom.

• Jesenná tvorba 4.A

• Na výtvarnej výchove  štvrtáci využili krásne jesenné počasie. Vybehli na školský dvor a z toho, čo našli, vznikli nádherné výtvory.

• Rekreačné popoludnie v ŠKD

• Klubkáči využili pekné slnečné počasie a spoločne si zasúťažili na školskom dvore v športových, vedomostných a zábavných disciplínach. Po skončení a vyhodnotení ich čakala sladká odmena.

• Divadelné podzámčie 2023

• Divadelné podzámčie  je medzinárodný festival pouličného divadla a hudby organizovaný Podpolianskym osvetovým strediskom.  Koná sa každoročne v jesenných dňoch v meste Zvolen. 21.9.2023 sa aj naše deti z Divadla Adam predviedli so svojím divadelným predstavením Statočné zvieratká.

• Európsky deň jazykov

• V stredu 27.9.2023 sa na našej škole uskutočnil Európsky deň jazykov. Žiaci sa pod vedením učiteľov, ale aj online dozvedeli o európskych jazykoch, vyskúšali si hovorenie po rusky, francúzsky, anglicky, taliansky, slovinsky aj španielsky. Vypočuli si piesne, dozvedeli sa niečo nové o kultúre a vyskúšali si aj rovesnícke učenie.

• Jeseň v ŠKD

• Prišla jeseň a v ŠKD sme privítali nových kamarátov žiakov z 1.A triedy. Nedali sa zahanbiť a spolu so svojimi novými kamarátmi vytvorili pekné práce s jesennou tematikou.

• Regionálna výchova 5.A

• Po rozhovoroch o histórii našej obce sme sa s piatakmi vybrali k pamätníku obetí 2. svetovej vojny pri horárni. Pamiatku občanov našej obce sme si uctili minútou ticha.

• Domestos pre školy

• Aj tento školský rok v ŠKD pokračujeme v projekte Domestos pre školy. Pod vedením pani učiteľky Adámiovej sa učíme bojovať s baktériami.

• Kurz prvej pomoci

• Väčšina pedagogických zamestnancov našej školy počas leta absolvovala kurz prvej pomoci, za ktorý získali certifikát o úspešnom absolvovaní kurzu. Vzdelávanie bolo zamerané na praktické zvládnutie starostlivosti o kriticky chorú alebo zranenú osobu v rozsahu predlekárskej pomoci. Naučili sa, ako správne použiť overené postupy pri záchrane ľudského života. Aj týmto krokom ukázali, že chcú pomáhať žiakom nielen v procese vzdelávania, ale vždy, keď to bude potrebné.

• Začiatok školského roka 2023/2024

• Dňa 4. septembra sme slávnostne otvorili nový školský rok 2023/2024. Stretli sme sa po dvoch mesiacoch prázdnin, a tak sme si mali čo povedať. Privítali sme nových spolužiakov do 1. ročníka a tiež žiakov, ktorí k nám prišli z inej školy. Slávnostný príhovor mal riaditeľ školy Mgr. Milan Štievko. Pán riaditeľ nám poprial, nech sa nám v novom školskom roku dobre darí.

• Na lúke - MŠ

• Počas týždňa deti spoznávali rastlinky, hmyz, ktoré mali možnosť prostredníctvom zážitkového učenia prežiť aj v prírode na „ pikniku“ . pomocou lúp sme mohli pozorovať hmyz bližšie a spoznať zloženie tela do podrobností.

• Kozmo a jeho dobrodružstvá - MŠ

• Ako prvá MŠ sme sa zapojili do preventívneho programu, ktorý bol zameraný na prevenciu pred násilným správaním. Cez postavičku kozmonauta Kozma sa deti učili rozpoznávať nevhodné správanie , aby  z nich mohli vyrásť dobrí  pozemšťania, ktorí sa neposmievajú slabším, nenadávajú si, vedia si zastať kamarátov, či podeliť sa.

• Exkurzia Levice

• Dňa 20. 06. 2023 sa žiaci 8.A triedy zúčastnili exkurzie do Levíc. Najprv si pozreli expozíciu v  Tekovskom múzeu a Levický hrad v celej svojej kráse. Neskôr sa vyšantili na kúpalisku Margita - Ilona.